Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Nog meer plannen en ideeën voor het Sterrenburgpark

Z’n dertig Sterrenburgers, ondernemers, medewerkers van gemeente en allerlei organisaties – van fysiotherapeut tot activiteitenbegeleider – kwamen bijeen in het Cultureel Centrum om samen na te denken over nog meer ontwikkelingen en activiteiten in het Sterrenburgpark. Ook de plannen van het bewonersinitiatief de Tuin van Sterrenburg kwamen aan bod.

Met de komst van het Biggetjespark is het gebruik van het park al behoorlijk gegroeid. Steeds meer Sterrenburgers – van jong tot oud – weten het park te vinden om te spelen, te wandelen (ook met rolstoel), te sporten of zomaar lekker te genieten van al het groen. Dat kan nog meer…
De Sterrenburgers Milco Hoffman, Pieter Baanvinger en Bert van de Burgt vertelden over hun plannen en lieten de leuke video daarover zien. Zie ook de informatie in een eerder verschenen artikel. Het streven is 5000 leden te werven in de wijk voor een bewonersvereniging in Sterrenburg.
Inmiddels is het openbare toilet aangelegd. Binnenkort gaat dat open en dan kunnen bezoekers van het park daar gebruik van maken.

Beweegroute en ruimte voor rolstoelen
Samen met Jantje Beton en IVN natuureducatie is er het project Gezonde Buurt. Spelen en sporten in de natuur zijn belangrijk voor iedereen. Er zijn nu ideeën voor een nieuwe buitenruimte voor rolstoelers, aangekleed met bloeiende planten. Ook beweegroutes kunnen helpen om kinderen, ouders en grootouders naar het park te krijgen en te laten bewegen.

Parkfeest
Er is al een (voorlopige) datum voor een groot parkfeest volgende zomer: op 11 juni 2020. Dat feest komt er ook vanwege 800 jaar Dordrecht.

Ook meedoen?
Vrijwilligers die mee willen denken en mee willen werken zijn van harte welkom. Neem dan even contact op met het Buurtwerk, te vinden in het Cultureel Centrum, Dalmeyerplein.

(zie ook de uitnodiging voor deze bijeenkomst)

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Stichting Debster’s en Unibarge willen bijdragen aan bijzondere kerst

Op maandag 22 december vierde Stichting Debster’s kerst samen met Unibarge Binnenvaart B.V. Tijdens deze feestelijke dag werden tussen 10.00 en 14.00 uur maar liefst 150 kerstpakketten uitgedeeld aan leden van Debster’s en gezinnen met een minimuminkomen.

Actueel

Kerstmarkt bij Syndion in Sterrenburg

In de voormalige school aan de Noorderkroonstraat in Sterrenburg wordt woensdag 10 december een kerstmarkt gehouden. Op de kraampjes worden producten aangeboden die gemaakt zijn door mensen met een beperking. Syndion biedt die mensen op deze plek een zinvolle dagbesteding en wil met deze markt ook bekendheid geven aan het hier gevestigde winkeltje.

Actueel

Officiële baby-deelkast geopend in Sterrenburg

DORDRECHT –  In de Dordtse wijk Sterrenburg is een nieuwe voorziening voor jonge ouders geopend: de officiële baby-deelkast van de SP Dordrecht. In deze kast kunnen ouders gratis voedings- en verzorgingsproducten voor baby’s meenemen. De partij wil hiermee gezinnen ondersteunen in een periode waarin de kosten voor veel mensen blijven stijgen. Vooral december, met traditioneel hogere uitgaven, kan voor extra financiële druk zorgen. De kast staat voor Meteoorstraat 5 en is vrij toegankelijk voor iedereen die hulp nodig heeft. Ook inwoners die iets willen doneren, zijn welkom. ( Foto’s: Stolk Fotografie)