Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wie verdient er een lintje?

Iedereen kent wel iemand die een lintje verdient. Overal in Dordrecht zetten mensen zich vrijwillig in voor een goed doel, een vereniging of iets anders. Vaak zonder eigen belang. Burgemeester Wouter Kolff nodigt alle Dordtenaren uit om mensen voor te dragen die een lintje verdienen. Wie in Sterrenburg..?

Natuurlijk zijn daar spelregels aan verbonden. Je krijgt niet zo maar een lintje. Het is echt iets bijzonders. Een Koninklijke Onderscheiding, ook wel ‘Lintje’ genoemd, is een blijk van waardering voor personen die bijzonder verdienstelijk zijn voor een vereniging, instelling, maatschappelijke organisatie of binnen hun werkomgeving.
Iedereen kan iemand voordragen. Ken jij iemand die zich al jaren inzet voor de maatschappij? Draag haar of hem dan voor een lintje en doe dat voor 1 augustus 2020.

Als je deze link gebruikt, kun je op Twitter de video zien, waarin de burgemeester zijn oproep doet.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.