Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Wethouder Stam opent Langste Tafel in Winkelcentrum Sterrenburg

Op zaterdag 22 september organiseert Winkelcentrum Sterrenburg – weer – de Langste Tafel van Dordrecht. Dat gebeurt ter gelegenheid van Burendag. Buurtbewoners zijn van harte welkom. Om 12.00 uur opent wethouder Marco Stam (o.a. wijken en leefbaarheid, sport) de maaltijd. Er is ook aandacht voor Gezonde Buurt, een project van Jantje Beton, IVN en gemeente.

Deze Langste Tafel in winkelcentrum Sterrenburg is er voor iedereen die even aan wil schuiven. Aan tafel is er tijd voor een ontmoeting met andere Sterrenburgers, een leuk gesprek, een ervaring delen…

Waarom de Langste Tafel?
Helaas is er vaak geen tijd meer voor ontmoeting, een gesprekje met buurtbewoners. “Burendag is een dag waarop je gezellig samen komt en waarbij veel mensen iets goeds doen voor elkaar en de buurt”, zo is te lezen op de site van Burendag. Het winkelcentrum in Sterrenburg wil graag een handje helpen: verbinden, ontmoeten, samen eten en gezelligheid. “Het doel is om enkele honderden buren aan tafel te krijgen en een onvergetelijke lunch te bezorgen”, zo laten de organisatoren weten. “Iedereen is welkom aan de langste tafel, groot en klein, alle culturen en alle geloven komen samen om van een heerlijke lunch te genieten. Voor slechts € 1,- kun je aan deze bijzondere tafel samen genieten van gerechten uit keukens van over de hele wereld”.

Jantje Beton
Die middag is ook Jantje Beton aanwezig, dat samen met IVN het project Gezonde Buurt ondersteunt. Dat gebeurt in Sterrenburg en op de Staart. Samen met vele andere organisaties in de wijk willen zij er voor zorgen dat kinderen, maar ook ouders en grootouders, meer bewegen en spelen. En waar kan dat beter dan in het groen in de buurt, bijvoorbeeld in de parken.

Wanneer en waar?
De Langste Tafel is te vinden in Winkelcentrum Sterrenburg, op zaterdag 22 september tussen 12.00-14.00 uur.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.