Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weizigt start bezorgdienst voor Dordtse Doorpakkers

Al weer sinds 13 maart is het terrein van Weizigt gesloten en is het niet meer mogelijk om bijvoorbeeld afvalgrijpers op te halen bij Weizigt. “Maar omdat we de Dordtse Doorpakkers toch willen blijven ondersteunen, hebben we iets bedacht: een maandelijkse bezorgdienst”, zo laat Weizigt weten. Ook leuk voor alle Dordtse Doorpakkers in Sterrenburg.

Voorlopig is het terrein van Weizigt gesloten. Bovendien, ook als het terrein weer open gaat (houd hiervoor de website van Weizigt in de gaten), is het nog niet mogelijk om materialen op te halen. Om de Dordtse Doorpakkers wel te blijven steunen met materialen, komt er een maandelijkse bezorgdienst. Eén keer per maand op donderdag brengt Weizigt materialen rond.
“Ruim je veel afval op of werk je vanuit een organisatie? Dan vinden we het fijn dat je minimaal 10 dozen met vuilniszakrollen in een keer afneemt. Haal je veel minder afval op dan minimaal 3 rollen per persoon. Jij kan dan een tijd vooruit en het scheelt ons een aantal ritten”, aldus Weizigt.

Op de volgende donderdagen brengen wij materialen rond (de materialen worden tussen 10.00 en 15.00 uur afgeleverd):
– 14 mei
– 11 juni
– 9 juli
– 13 augustus

Wil je gebruik maken van deze dienst stuur dan uiterlijk 3 dagen voor vooraf aan de bezorgdag een mailtje naar schoon@dordrecht.nl.
Geef in je mail aan:
– Hoeveel je van welke materialen nodig hebt.
– Je adres en telefoonnummer.

Ook meedoen voor een schone stad?
Op de website van Weizigt is meer informatie te vinden over de Dordtse Doorpakkers. Die hebben ook een Facebook-pagina.

Je kunt ook aansluiten op Hemelvaartsdag, tijdens de actiedag ‘Alleen Samen Present’.

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Stichting Debster’s en Unibarge willen bijdragen aan bijzondere kerst

Op maandag 22 december vierde Stichting Debster’s kerst samen met Unibarge Binnenvaart B.V. Tijdens deze feestelijke dag werden tussen 10.00 en 14.00 uur maar liefst 150 kerstpakketten uitgedeeld aan leden van Debster’s en gezinnen met een minimuminkomen.

Actueel

Kerstmarkt bij Syndion in Sterrenburg

In de voormalige school aan de Noorderkroonstraat in Sterrenburg wordt woensdag 10 december een kerstmarkt gehouden. Op de kraampjes worden producten aangeboden die gemaakt zijn door mensen met een beperking. Syndion biedt die mensen op deze plek een zinvolle dagbesteding en wil met deze markt ook bekendheid geven aan het hier gevestigde winkeltje.

Actueel

Officiële baby-deelkast geopend in Sterrenburg

DORDRECHT –  In de Dordtse wijk Sterrenburg is een nieuwe voorziening voor jonge ouders geopend: de officiële baby-deelkast van de SP Dordrecht. In deze kast kunnen ouders gratis voedings- en verzorgingsproducten voor baby’s meenemen. De partij wil hiermee gezinnen ondersteunen in een periode waarin de kosten voor veel mensen blijven stijgen. Vooral december, met traditioneel hogere uitgaven, kan voor extra financiële druk zorgen. De kast staat voor Meteoorstraat 5 en is vrij toegankelijk voor iedereen die hulp nodig heeft. Ook inwoners die iets willen doneren, zijn welkom. ( Foto’s: Stolk Fotografie)