Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weekendafsluiting N3 vanaf Laan der Verenigde Naties tot Rijksstraatweg

Vrijdag 3 mei 22.00 uur tot maandag 6 mei 05.00 uur

In dit weekeinde wordt op een deel van de N3 – vanaf de Laan der Verenigde Naties tot aan de Rijksstraatweg – gewerkt aan het vervangen van asfalt, vernieuwen van verkeerslichten en het vervangen van openbare verlichting. Ook zijn er voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe viaduct over de A16: aanbrengen van heipalen en het vervangen van de geleiderail.

Omschrijving afsluiting
Afsluiting één rijrichting N3 vanaf de Laan der Verenigde Naties, richting de A16, tot aan de Rijksstraatweg.

Omleidingsroute N3 richting de Kiltunnel/Hoeksche Waard
Vanaf de N3 richting de Kiltunnel neem afslag N3 “Dordrecht Centrum”en volg de Laan der Verenigde Naties. Neem vervolgens de toerit Dordrecht naar de A16 richting Breda en daarna afrit 20 van de A16 richting ’s-Gravendeel.

Omleidingsroute N3 richting Breda
Vanaf de N3 richting Breda neem afslag N3 “Dordrecht Centrum”en volg de Laan der Verenigde Naties. Neem vervolgens de toerit 21 Dordrecht van de A16 richting Breda.

Omleidingsroute vanaf A16 of N3 richting Amstelwijck
Om Amstelwijck te bereiken dient het verkeer vanuit richting Breda afrit 21 “Dordrecht Centrum” van de A16 te nemen. Verkeer vanuit de Kiltunnel kan via de Rijksstraatweg en de Mijlweg de Laan der Verenigde Naties volgen. Na de Laan der Verenigde Naties, via Karel Doormanweg, M.H. Trompweg en de Laan van Londen.

Deze informatie komt uit een nieuwsbrief over de werkzaamheden aan A16 en de aansluiting van de N3. Interesse? Neem contact op via:
Boskalis Nederland
Laan van Kopenhagen 100
3317DM  Dordrecht

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.