Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Team De Driehoek geeft betekenisvolle invulling aan stakingsdag

Op woensdag 6 november is de landelijke onderwijsstaking. Onze school, Jenaplanschool de Driehoek in Sterrenburg, is die dag gesloten. Er is geen landelijke manifestatie en wij gaan ook de snelwegen niet blokkeren. Wij meenden echter wel dat we de staking een Jenaplan tintje moeten geven…

Wij werken in een beroepsgroep waarin we hart voor mensen hebben. Onze Jenaplanschool heeft als één van de uitgangspunten dat we in ons onderwijs de relatie met de wereld leggen. Wereldoriëntatie en de relatie met anderen is het hart van ons onderwijs. Onze school is de samenleving in het klein; bij de kinderen, maar ook bij de groepsleiders.

Aan de teamtafel ontstond het idee om tijdens de stakingsdag, onze hulp aan te bieden in een andere beroepsgroep. Onze school is dicht en wij staken, maar we willen ook een ander beeld uitdragen. Wij staan voor de punten waarom er gestaakt wordt en zijn solidair met onze beroepsgroep, dus de school is gesloten. Maar we beseffen ook dat we niet de enige beroepsgroep zijn, waar zaken mogen en moeten veranderen en verbeteren.

Wij hebben het Spectrum benaderd, omdat onze bovenbouwers ook regelmatig actief zijn in het Sterrenwiel. Hier is een ontzettend leuk contact uit voortgekomen. Het resultaat is dat het team van De Driehoek op woensdag 6 november op 4 locaties van Het Spectrum actief is: Vreedonk 9.30 uur – +/-12.00 uur zangochtend met dementerenden. Sterrenlanden 13.15 uur – +/- 16.15 uur  dansmiddag met dementerenden. Sterrenwiel 10 uur – 14 uur nagels lakken. Zijn er geen bewoners die dat willen dan kunnen de helpen we in het restaurant met koffie schenken, tafels dekken en bediening. Prinsemarij 11.00 uur – 14.00 uur tafels dekken en bediening warme maaltijd in het restaurant.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Herinrichting Biggetjespark Sterrenburg van start

DORDRECHT –  In het Biggetjespark Sterrenburg zijn deze week de werkzaamheden gestart om het park veiliger, natuurlijker en toekomstbestendig te maken. Centraal staat de herinrichting van de voormalige waterspeelplaats, die jarenlang populair was bij gezinnen. Hoewel eerder maatregelen zijn genomen, bleek het water in de waterspeelplaats onvoldoende schoon om er veilig in te spelen. Daarom is besloten het speelwater niet langer als speelvoorziening te gebruiken. De vijver wordt niet gedempt, maar omgevormd tot een sloot. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Sterrenburg geeft gul om gezin van Amarise (10) mobiel te houden

Leerlingen van basisschool Het Kristal zamelden bij inwoners van Sterrenburg lege flessen in waarvan de opbrengst bedoeld is voor een rolstoelbus voor hun medeleerling Amarise (10).

Actueel

Nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg is uit!

DORDRECHT – De nieuwste Thuis in Sterrenburg staat weer bomvol leuke, herkenbare en inspirerende verhalen uit de wijk. Lees onder andere over het pakketpunt van Marina en Erwin aan de Brittenburg, dat inmiddels niet meer weg te denken is uit de buurt. Maak kennis met oud topkorfballer André Kuipers, die is gestart als vestigingsmanager bij EBOH, en ontdek hoe actieve bewoners van het Poolsterhof samen zorgen voor een prettige woonomgeving. En dat is natuurlijk nog lang niet alles.