Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Start renovatie Blaauwweg

Tinka van Rood (bestuurder Trivire) en Martin de Jong (vestigingsdirecteur Van Wijnen) tekenden de overeenkomst voor de renovatie van 198 woningen aan de Blaauwweg. Zo gaven zij het startsein voor de grootschalige renovatie van de flatwoningen.Er is veel aandacht voor duurzaamheid en energie.

Tinka van Rood zegt daarover op de website van Trivier: “Na maandenlange voorbereidingen en uitloop van de planning vanwege corona is het nu eindelijk zover. Het gaat een ingrijpend project worden voor de bewoners, maar met een prachtig beoogd resultaat. Niet alleen worden de binnenkant en buitenkant van de woningen aangepakt. Ook worden de woningen verduurzaamd en daarmee energiezuiniger. Iets wat onze bewoners zowel in hun wooncomfort als financieel gaan merken. Ik ben er trots op dat we als Trivire zo’n mooi project mogen realiseren en ik hoop natuurlijk dat vooral de bewoners straks met nog meer plezier wonen in hun vernieuwde (t)huis. Daar gaan we voor met elkaar!”

Blaauwweg en omgeving
In totaal heeft Trivire 477 woningen aan de Blaauwweg en de zijstraten. Al deze woningen komen aan de beurt voor renovatie. Op 1 maart start de renovatie van het eerste deel. De woningen worden duurzaam gemaakt. Keukens, badkamers en toiletten worden vervangen (als dat technisch nodig is en de bewoners dit zelf ook willen).  De entrees van de drie flats worden vernieuwd en de galerijen opgeknapt.

Aandacht voor de bewoners
De werkzaamheden gebeuren terwijl de huurders er gewoon blijven wonen. Trivire heeft daar alle aandacht voor. Bewoners die minder zelfredzaam zijn, kunnen gebruik maken van een logeerwoning. Ook zijn twee woningen ingericht als rustruimte. Daar  kunnen bewoners terecht tijdens werkzaamheden.
Trivire kan ook hulp bieden bij het vrij maken van de woning, zodat de werkzaamheden goed uitgevoerd kunnen worden. Alle bewoners kregen ook een zogenaamde menukaart. Daarop staan allerlei klusjes die Trivire kan uitvoeren.

Start
Op 1 maart 2021 starten de werkzaamheden in de eerste flat; isoleren van de bergingen en aanleggen van nieuwe verwarmingsleidingen voor het warmtenet van HVC.
Op 23 maart 2021 starten de werkzaamheden in de woningen. De eerste flat kan dan half september klaar zijn. De hele planning is wel erg afhankelijk van de maatregelen vanwege corona.

Meer weten?
Op de site van Trivire is nog meer informatie te vinden.

 

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Automobiliste (24) meldt zich op politiebureau na aanrijding verkeersregelaar

DORDRECHT – De automobiliste die woensdagochtend een verkeersregelaar aanreed op de kruising Galileïlaan/Keplerweg heeft zich op het politiebureau gemeld. De 24-jarige vrouw reed in eerste instantie door, omdat ze enorm was geschrokken. Dat meldt RTV Rijnmond. De lokale omroep meldt ook dat de verkeersregelaar, die samen met anderen in het kader van een opleiding op het kruispunt stond, door de aanrijding een botbreuk opliep en naar het ziekenhuis werd gebracht.

Actueel

Verkeersregelaar in opleiding aangereden op kruispunt

DORDRECHT – Op een kruising op de Galileïlaan is aan het eind van de ochtend een gewonde gevallen bij een aanrijding. Op de kruising waren verkeersregelaars in opleiding. Eén van hen werd aangereden door een passerende automobilist. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling. De automobilist reed door na de aanrijding. De politie ging naar hem op zoek met diverse eenheden en zette daarbij ook een helikopter in.

Actueel

Bibliotheek Sterrenburg gaat verhuizen

DORDRECHT – De bibliotheek in het Tuinhuis van Sterrenburg sluit op 17 maart haar deuren. De bistro in het Tuinhuis blijft wel gewoon geopend van woensdag tot en met zondag. De wijkbibliotheek is vanaf 24 maart geopend op de nieuwe locatie: Cultureel Centrum Sterrenburg aan het Dalmeyerplein 10. (Archieffoto: Stolk Fotografie)