Schaak-inloop in Pop-up Wijkwinkel Sterrenburg

WEGENS OMSTANDIGHEDEN KAN DEZE NIET DOORGAAN
Het schaken in Dordrecht bruist. In de media was er aandacht voor het Buiten Schaakspel in de Binnenstad en columnist Kees Thies noemde Dordrecht Chess City. Ton Slagboom van Schaakclub Dordrecht sluit zich daar graag bij aan. Ook zin om te schaken? Dat kan nu ook in de Pop-up Wijkwinkel in Sterrenburg.
Op woensdagmiddag tussen 14.30 en 16.30 uur is iedereen die zin heeft om te schaken van harte welkom. Je kunt terecht in de Pop-Up Wijkwinkel in het winkelcentrum van Sterrenburg. Die is te vinden schuin tegenover Jumbo, naast van Pelt delicatessen. Breng je zelf bord en stukken mee?
Gezocht
We zoeken nog een of twee schaakborden met stukken, zodat er altijd een bord aanwezig is. Loop even langs op woensdag in de tijdelijke Wijkwinkel.
Schaakclub Dordrecht
Begin vorig jaar is Schaakclub Dordrecht gestart met overdag schaken in de Dordtse wijken. De inmiddels 130 jaar oude schaakclub is nu gevestigd in de Crabbehoeve. De start van schaken in de wijk was bij de Hoop. Daar kwamen de bibliotheken van Centrum, Stadpolders en Crabbehof bij. Inmiddels zijn ook wijken als Dubbeldam (Sporting Delta), Stadspolders (Stekkie) en Wielwijk (Admiraal) bereikt. Sterrenburg volgt nu…?
Start woensdagmiddag 9 mei
De Schaakinloop in Sterrenburg start dus woensdag 9 mei. Schaakpromoter Ton Slagboom, bestuurslid van Schaakclub Dordrecht is daar bij. De opening is om 14.30 uur.
Ook voor jonge schakers
“Hopelijk zal daarbij ook de Dordtse schaakjeugd zijn gezicht laten zien”, zegt Ton. “Gebleken is dat kinderen en jongeren nog steeds een enorme interesse voor het schaken hebben.” Dordrecht kent al het jaarlijkse school-schaak toernooi. Bovendien wordt nu de behoefte aan training en schaaklessen op school in kaart gebracht.
Ton: “Ook worden de ouderen niet vergeten. Senioren zijn op donderdagmorgen welkom in De Klockelaer, in Crabbehof. Getracht wordt ouderen met dementie in de wijken erbij te betrekken.” Neuropsycholoog Professor Eric Scherder – U kent hem vast van televisie – zegt ook dat schaken goed is voor een fit brein. “En zo simpel is het”, aldus Ton.