Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Op bezoek in De Sterrenlanden – ook weer ’s avonds

Vanaf vandaag, 3 augustus, is er weer bezoek mogelijk in de avond in De Sterrenlanden. Dat geldt ook voor Vreedonk (in Zuidhoven). Het Spectrum houdt wel vast aan maximaal 2 bezoekers per keer. Hoe zijn alle regels?

Het is ook nodig dat bezoekers zich zelf registreren als ze binnenkomen. Dat is nodig om snel en goed contactonderzoek te kunnen doen, als er toch een besmetting met corona komt.

Bezoektijden
De bezoektijden vanaf 3 augustus blijven overdag op alle dagen (De Sterrenlanden via ingang B):
– van 10.30 uur tot 12.00 uur,
– van 13.30 uur tot 16.30 uur.

In de avonduren zijn de bezoektijden (De Sterrenlanden via hoofdingang):
– maandag tot en met vrijdag van 18.30 uur tot 20.45 uur,
– zaterdag en zondag van 18.30 uur tot 19.45 uur.

Bezoekers aan De Sterrenlanden moeten voorlopig overdag via de aparte ingang voor bezoekers, ingang B, binnenkomen. Er is wel een andere route om naar buiten te gaan, namelijk via de uitgang bij de receptie. Deze looproute (ingang B en uitgang A) is ingesteld om drukte bij de ingangen zo veel als mogelijk te voorkomen.

Hoe kunnen bezoekers helpen? Waar let je op?
Als je (lichte) klachten hebt die verwijzen naar corona (zoals hoesten, verkouden, koorts) blijf dan thuis en laat je testen. “Als je klachten hebt en je bent kortgeleden op bezoek geweest, laat het ons direct weten zodat wij -indien nodig- voorzorgsmaatregelen kunnen nemen”, zo vraagt Het Spectrum.

Er is ook een dringend beroep op bezoekers om de RIVM-maatregelen goed te volgen.
– Blijf de goede handhygiëne volhouden, dus vaak en goed handen wassen.
– Hou zoveel als mogelijk 1,5 meter afstand.
– Draag een mondkapje als je binnen de 1,5 meter van jouw naaste komt.
– Draag een mondkapje als je achter een rolstoel loopt.
– Blijf thuis bij klachten, die verwijzen naar corona.

Veel meer informatie is te vinden op de website van Het Spectrum.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.