Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Nieuwe activiteiten, parkfeest en beweegroutes in Sterrenburgpark

Dinsdag 28 januari was de vervolgbijeenkomst over het Sterrenburgpark, waar maar liefst zo’n dertig geïnteresseerden mee wilden denken over allerlei nieuwe plannen en ideeën. “Met elkaar hebben we gekeken wat iedereen al wist van de ontwikkelingen in het park en met elkaar weten we veel”, zo laat Leonie Aarts van Buurtwerk weten. “Met de aanwezige wijkpartners en buurtbewoners hebben we waarden bepaald voor het park voor de toekomst.” 

In drie groepen gaan de deelnemers verder – en daar is altijd ruimte voor meer.
– Programmering van activiteiten in het park,
– Feest 800 jaar stad in het Sterrenburgpark op zaterdag 11 juli,
– Beweegroutes voor jong en oud in het Sterrenburgpark – hoe krijgen we meer beweging en sport in het park?

Er is gewerkt met een zogenaamde mindmap. Ideeën voor de programmering en de beweegroutes zijn in kaart gebracht. Daarna was de uitdaging die zo concreet mogelijk te maken, door er een stappenplan aan te koppelen.
Voor het parkfeest zijn de eerste belangrijke afspraken gemaakt. Een stuurgroep gaat nu de grote lijnen van het parkfeest uitzetten. Subsidie voor het parkfeest is al toegekend, via Dordt 800 jaar.

Deze aanpak voor het park krijgt een vervolg. De Tuin van Sterrenburg, Buurtwerk en de gemeente Dordrecht zijn de trekkers van dit alles. Leonie: “Afgesproken is dat er groepjes aan de slag gaan met de verdere uitwerking van de plannen en dat we elkaar op de hoogte houden van de vorderingen.”

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

112-nieuws

Auto’s botsen op kruising Kometenlaan en Euerlaan, geen gewonden

DORDRECHT – Op zaterdagmiddag zijn twee auto’s met elkaar in aanrijding gekomen op de kruising van de Kometenlaan en de Euerlaan. ( Foto: Stolk Fotografie)

Actueel

Nieuwe Albert Heijn Slangenburg feestelijk geopend

Voortaan kunnen klanten in de Dordtse wijk Sterrenburg en omgeving terecht bij een Albert Heijn in hun eigen buurt. De supermarkt, een voormalige Jumbo, ging dinsdagochtend open.

Actueel

Verwijderde restafvalcontainer zorgt voor onrust bij bewoners boven Theehuis

DORDRECHT – De bewoners van Het Theehuis in de Atmosfeerstraat zijn sinds deze maand genoodzaakt een drukke weg over te steken en hun restafval naar de containers aan de Blauwweg te brengen, terwijl zij dit door hun beperkingen in mobiliteit moeilijk kunnen of niet durven. De gemeente Dordrecht is zich bewust van de zorgen van bewoners en werkt waar het kan aan een oplossing. (Foto: Rowan Havelaar)