Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Nieuwe activiteiten, parkfeest en beweegroutes in Sterrenburgpark

Dinsdag 28 januari was de vervolgbijeenkomst over het Sterrenburgpark, waar maar liefst zo’n dertig geïnteresseerden mee wilden denken over allerlei nieuwe plannen en ideeën. “Met elkaar hebben we gekeken wat iedereen al wist van de ontwikkelingen in het park en met elkaar weten we veel”, zo laat Leonie Aarts van Buurtwerk weten. “Met de aanwezige wijkpartners en buurtbewoners hebben we waarden bepaald voor het park voor de toekomst.” 

In drie groepen gaan de deelnemers verder – en daar is altijd ruimte voor meer.
– Programmering van activiteiten in het park,
– Feest 800 jaar stad in het Sterrenburgpark op zaterdag 11 juli,
– Beweegroutes voor jong en oud in het Sterrenburgpark – hoe krijgen we meer beweging en sport in het park?

Er is gewerkt met een zogenaamde mindmap. Ideeën voor de programmering en de beweegroutes zijn in kaart gebracht. Daarna was de uitdaging die zo concreet mogelijk te maken, door er een stappenplan aan te koppelen.
Voor het parkfeest zijn de eerste belangrijke afspraken gemaakt. Een stuurgroep gaat nu de grote lijnen van het parkfeest uitzetten. Subsidie voor het parkfeest is al toegekend, via Dordt 800 jaar.

Deze aanpak voor het park krijgt een vervolg. De Tuin van Sterrenburg, Buurtwerk en de gemeente Dordrecht zijn de trekkers van dit alles. Leonie: “Afgesproken is dat er groepjes aan de slag gaan met de verdere uitwerking van de plannen en dat we elkaar op de hoogte houden van de vorderingen.”

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Wibra opent nieuwe winkel in Sterrenburg

DORDRECHT – Wibra is blij om de opening van haar filiaal aan de P.A. De Kokplein 93 in Dordrecht aan te kondigen. Om de opening te vieren, krijgen klanten op 10, 11 en 12 april een gratis emmer en 20 procent korting op alles wat in de emmer past. Daarnaast ontvangen de eerste honderd klanten op de bovengenoemde drie dagen een gratis fles Dasty ontvetter. Bezoekers kunnen zo kennismaken met de nieuwste winkelformule van Wibra.

Actueel

Zwemverbod in het Biggetjespark

DORDRECHT – In het Biggetjespark in Sterrenburg geldt sinds dit weekend een zwemverbod. Dit op advies van waterschap Hollandse Delta en een adviesbureau. Bij meerdere controles is gebleken dat de waterkwaliteit van de speelplas regelmatig slecht is, door menselijke en dierlijke ontlasting. Hierdoor zijn er gezondheidsrisico’s voor met name kinderen, die spelen in en bij het water in het Sterrenburgpark. (Foto’s: Stolk Fotografie)

112-nieuws

VIDEO: Maaltijdbezorger aangereden op parkeerdek Winkelcentrum Sterrenburg

DORDRECHT – Donderdagmiddag is een maaltijdbezorger op zijn fiets aangereden door een automobilist op het parkeerdek van Winkelcentrum Sterrenburg aan het P.A. de Kok-plein in de wijk Sterrenburg. Door de harde klap brak de voorvork van zijn fiets af. Hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en hebben de jongeman medisch onderzocht. De politie onderzoekt de oorzaak van de aanrijding. (Foto’s: Stolk Fotografie)