Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Masterclass Mentale Veerkracht voor ondernemers

Ondernemers in Dordrecht kunnen gratis meedoen aan een masterclass Mentale Veerkracht, met Sierd Nutma. Die is op donderdag 25 maart van 19.30 tot 21.00 via zoom. Aanmelden kan via de website van de DOV, Dordtse Ondernemers Vereniging.

“Deze interactieve online Masterclass Mentale Veerkracht geeft je inspiratie en concrete ideeën. Ontdek hoe je als ondernemer en vooral als mens staande blijft in een wereld vol onzekerheden”, zo is te lezen op die site. “In deze workshop leer je denkpatronen die je in de weg zitten te herkennen en erkennen.”

Naast de inspirerende spreker Sierd Nutma zijn er spraakmakende Dordtse ondernemers met hun (persoonlijke) verhaal over mentale veerkracht.

Meer weten en aanmelden?
De workshop wordt gratis aangeboden door de Dordrechtse Ondernemers Vereniging (DOV) en Dordt Onderneemt (onderdeel gemeente Dordrecht). Kijk op www.dov.nl/masterclass voor meer info en aanmelden.

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.