Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Hennepplantage: woning Keplerweg 3 maanden dicht

De burgemeester van Dordrecht heeft de woning Keplerweg 31b voor drie maanden gesloten. Dat om de hennepkwekerij die daarin is ontdekt. De woning blijft dicht tot dinsdag 23 oktober 2018.

De politie vond bij een controle een professioneel ingerichte hennepkwekerij, met 270 planten. Die is toen direct opgeruimd. De sluiting is tijdelijk uitgesteld. De rechter kwam er aan te pas. Nu is de woning toch gesloten.

Waarschuwing of sluiting
De burgemeester wil met de sluiting van panden waar een hennepplantage wordt gevonden, een duidelijk signaal geven. Dordrecht accepteert het niet dat er drugs geteeld worden en treedt daar hard tegen op. Als voor de eerste keer softdrugs in een woning worden gevonden volgt in de meeste gevallen een waarschuwing. In speciale gevallen kan de burgemeester deze waarschuwing overslaan en direct over gaan tot sluiting van het pand. Dat is nu het geval: door de omvang van de kwekerij, het professionele karakter, het feit dat de woning onbewoond was en de aanwijzingen dat er eerdere oogsten waren. Er was ook diefstal van elektriciteit.

Deze aanpak moet helpen voorkomen dat er in en vanuit woningen in Dordrecht drugshandel plaatsvindt.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Kunstenaar Anouk Brand zorgt voor kleur in Sterrenburg  

DORDRECHT – Aan de Pijnenburg 8 in de Dordtse wijk Sterrenburg staat een muur die jarenlang vooral opviel door zijn leegte: groot, grijs en zonder ramen. Maar die anonieme gevel staat op het punt te veranderen in een levendig kunstwerk vol kleur, fantasie en betekenis. Dankzij initiatiefnemer Anouk Brand en de betrokkenheid van buurtbewoners krijgt Sterrenburg er een opvallend stukje straatkunst bij gemaakt dóór en vóór de wijk. (Foto: Stolk Fotografie)

112-nieuws

Auto’s botsen op kruising Kometenlaan en Euerlaan, geen gewonden

DORDRECHT – Op zaterdagmiddag zijn twee auto’s met elkaar in aanrijding gekomen op de kruising van de Kometenlaan en de Euerlaan. ( Foto: Stolk Fotografie)

Actueel

Nieuwe Albert Heijn Slangenburg feestelijk geopend

Voortaan kunnen klanten in de Dordtse wijk Sterrenburg en omgeving terecht bij een Albert Heijn in hun eigen buurt. De supermarkt, een voormalige Jumbo, ging dinsdagochtend open.