Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Gezond erop uit met de kinderen

“Deze zomervakantie is anders dan anders. Veel kinderen en jongeren sluiten een lange, saaie periode van isolatie af, met nauwelijks gymles, sport of uitjes. En de sportverenigingen zijn alweer met hun zomerstop begonnen”, zegt Jenna Davies, projectleider Doe ff Gezond van de GGD. “Dus laten we er met z’n allen een actieve en gezonde zomer van maken!”

Jenna wijst op de inspiratie door bijvoorbeeld buitenactiviteiten in de natuur. Check ook of je sportvereniging een zomerprogramma aanbiedt. Jenna: “Er is genoeg te doen, dichtbij of iets verder van huis. Kom lekker samen in beweging, ontdek nieuwe plekken en leer nieuwe vaardigheden.”

Buiten is van alles te doen: voetballen, overgooien, slootjespringen, naar een klimbos of naar het Biggetjespark natuurlijk… “Een natuurlijke omgeving is ideaal”, aldus Jenna van Doe ff Gezond. “Want bewegen in het groen heeft veel positieve effecten. Zo vermindert het stress en zet het aan tot bewegen. En om de zomer helemaal gezond te houden is het verstandig om zoveel mogelijk water te drinken en thuis of tijdens uitjes te zorgen voor gezond eten.”

Lekker speciaal
Maak het allemaal nét wat specialer. “Zelf voeg ik aan een karaf water bijvoorbeeld citroenschijfjes of munt toe. Mijn kinderen drinken er volop van en hebben dan geen behoefte aan zoete drankjes. Voor jonge kinderen is een boterham met rauwkost in de vorm van een dier of bloem leuk. En al aan een leuke fruitspies gedacht? We maken van deze zomer een leuk en verantwoord feestje! Want onze kinderen verdienen dat, zeker nu.”

Nieuwsbrief over gezond leven
Jenna Davies schrijft over gezondheid in de nieuwsbrief Gezond Thuis van de GGD. Er verschenen al 15 nummers.

Meer weten over gezond buitenspelen? Kijk eens op dit overzicht van Jantje Beton en IVN (samen met vele anderen).

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

112-nieuws

Auto’s botsen op kruising Kometenlaan en Euerlaan, geen gewonden

DORDRECHT – Op zaterdagmiddag zijn twee auto’s met elkaar in aanrijding gekomen op de kruising van de Kometenlaan en de Euerlaan. ( Foto: Stolk Fotografie)

Actueel

Nieuwe Albert Heijn Slangenburg feestelijk geopend

Voortaan kunnen klanten in de Dordtse wijk Sterrenburg en omgeving terecht bij een Albert Heijn in hun eigen buurt. De supermarkt, een voormalige Jumbo, ging dinsdagochtend open.

Actueel

Verwijderde restafvalcontainer zorgt voor onrust bij bewoners boven Theehuis

DORDRECHT – De bewoners van Het Theehuis in de Atmosfeerstraat zijn sinds deze maand genoodzaakt een drukke weg over te steken en hun restafval naar de containers aan de Blauwweg te brengen, terwijl zij dit door hun beperkingen in mobiliteit moeilijk kunnen of niet durven. De gemeente Dordrecht is zich bewust van de zorgen van bewoners en werkt waar het kan aan een oplossing. (Foto: Rowan Havelaar)