Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Ervaar het donker tijdens de Nacht van de Nacht

Elk jaar vindt in Nederland de Nacht van de Nacht plaats. Dit jaar is dat in de nacht van zaterdag 27 op 28 oktober. Tijdens de Nacht van de Nacht wordt aandacht gevraagd voor lichtvervuiling en energiebesparing. Ook de gemeente doet mee, door de lichten van de Grote Kerk, het Stadhuis en de Groothoofdspoort te doven.

Activeiten in Dordrecht
In Dordrecht worden verschillende activiteiten georganiseerd. Wil je ervaren hoe donker de nacht kan zijn? Bezoek dan een van de nachtelijke activiteiten tijdens de Nacht van de Nacht.

  • Het Biesboschcentrum Dordrecht organiseert een vaartocht met de open fluisterboot naar de Stenen Keet, waar een griendwerker bij het vuur vertelt over het leven en werken in de Biesbosch van vroeger.
  • Sterrenwacht Mercurius vertoont tijdens de Nacht van de Nacht een doorlopende film en kleine expositie over de effecten van lichtvervuiling op onze omgeving.
  • Of ga mee met de schemerexcursie. Deze begint en eindigt bij Sterrenwacht Mercurius. Maak onder leiding van een Biesboschgids een wandeling door het natuurgebied, wanneer de dag overgaat in de nacht. Na de wandeling is er een rondleiding bij de Sterrenwacht.
  • In de Elzen organiseert IVN Natuureducatie een avondwandeling.

Help mee!
Ook thuis of op het werk kun je meehelpen met het verminderen lichtvervuiling. Daarnaast bespaar je natuurlijk ook hoop energie. Lees voor meer informatie hierover het artikel op Dordt Duurzaam. Of neem een kijkje op de website van de Nacht van de Nacht.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Kerstmarkt bij Syndion in Sterrenburg

In de voormalige school aan de Noorderkroonstraat in Sterrenburg wordt woensdag 10 december een kerstmarkt gehouden. Op de kraampjes worden producten aangeboden die gemaakt zijn door mensen met een beperking. Syndion biedt die mensen op deze plek een zinvolle dagbesteding en wil met deze markt ook bekendheid geven aan het hier gevestigde winkeltje.

Actueel

Officiële baby-deelkast geopend in Sterrenburg

DORDRECHT –  In de Dordtse wijk Sterrenburg is een nieuwe voorziening voor jonge ouders geopend: de officiële baby-deelkast van de SP Dordrecht. In deze kast kunnen ouders gratis voedings- en verzorgingsproducten voor baby’s meenemen. De partij wil hiermee gezinnen ondersteunen in een periode waarin de kosten voor veel mensen blijven stijgen. Vooral december, met traditioneel hogere uitgaven, kan voor extra financiële druk zorgen. De kast staat voor Meteoorstraat 5 en is vrij toegankelijk voor iedereen die hulp nodig heeft. Ook inwoners die iets willen doneren, zijn welkom. ( Foto’s: Stolk Fotografie)

Actueel

Muurschildering Anouk Brand aan Pijnenburg 8 officieel geopend

DORDRECHT – Het kunstwerk van Anouk Brand aan de Pijnenburg 8 is woensdagmiddag officieel geopend. Brand heeft in samenwerking met buurtbewoners de wijk met een muurschildering meer kleur gegeven. (Foto’s: Stolk Fotografie)