Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Einde asbestdaken in 2024

“Daken met asbest zijn in Nederland na 2024 verboden. De Tweede Kamer stemde dinsdag met brede steun in met een wetsvoorstel”, zo is te lezen op de website van de Rijksoverheid. Ook in Sterrenburg zijn nog daken met asbest.

Staatssecretaris Stientje van Veldhoven zegt daarover: “Het is simpel: asbest is een grote bedreiging voor onze gezondheid en we moeten er van af. Het verbod op daken met asbest na 2024 staat nu. Dat betekent helderheid voor iedereen en de hoogste tijd om vandaag nog met saneren te beginnen.”

Er was 75 miljoen voor sanering
Om daken met asbest te saneren, had de Rijksoverheid 75 miljoen euro beschikbaar. Bedrijven en particulieren kunnen hiervan gebruik maken om asbestdaken te vervangen. Per vierkante meter wordt 4,50 euro uitgekeerd met een maximum van 25.000 euro per adres. Op dit moment resteert uit de pot nog ongeveer 5 miljoen euro.

In verschillende straten in Sterrenburg hebben bewoners al – vaak samen – hun asbestdak vernieuwd. Op de foto het bezoek van burgemeester Kolff, een jaartje terug, aan een straat in Sterrenburg waar daar aan werd gewerkt.

Informatie
Op www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/asbest is meer informatie te vinden.

 

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Nieuwe woonlocatie Cannenburg van Syndion officieel opgeleverd in Dordrecht

DORDRECHT – Syndion heeft afgelopen donderdag de nieuwe woonlocatie Cannenburg officieel opgeleverd. Tijdens een feestelijk moment werd het vernieuwde wooncomplex symbolisch in gebruik genomen. De locatie biedt straks een veilig en comfortabel thuis aan cliënten met een lichamelijke beperking, niet-aangeboren hersenletsel en ouder wordende bewoners. ( Foto: Syndion ) 

Actueel

Werk aan parkeerterrein WC Sterrenburg gaat maar door

Opnieuw en nog steeds zijn stratenmakers bezig met herstel en aanpassingen aan het parkeerdek op winkelcentrum Sterrenburg.

Actueel

Herinrichting Biggetjespark Sterrenburg van start

DORDRECHT –  In het Biggetjespark Sterrenburg zijn deze week de werkzaamheden gestart om het park veiliger, natuurlijker en toekomstbestendig te maken. Centraal staat de herinrichting van de voormalige waterspeelplaats, die jarenlang populair was bij gezinnen. Hoewel eerder maatregelen zijn genomen, bleek het water in de waterspeelplaats onvoldoende schoon om er veilig in te spelen. Daarom is besloten het speelwater niet langer als speelvoorziening te gebruiken. De vijver wordt niet gedempt, maar omgevormd tot een sloot. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )