Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Eerste nieuwsbrief Buurttafel 3318

Onlangs verscheen de eerste nieuwsbrief van Buurttafel 3318. Deze groep wil zich inzetten voor hun buurt. “De leefbaarheid rond onze woningen staat centraal. Graag vertellen we wat onze plannen en ideeën zijn”, zo is te lezen in de nieuwsbrief.

Bewoners van Castorstraat en Keplerweg – zij beperken zich voor nu tot dit blok – willen samen werken aan een goede leefbaarheid. Dat doen zij samen met vertegenwoordigers van Trivire, Buurtwerk, Leger des Heils, Syndion en gemeente. De komst van Doorstart, het project van het Leger des Heils, was de reden om bij elkaar te komen. Uit dat gesprek groeide de samenwerking in de Buurttafel 3318.

Ook lezen?
Benieuwd wat de Buurttafel wil doen? Die eerste nieuwsbrief is alleen verspreid in de directe omgeving van de Sterrenburgers die zijn gestart met de buurttafel. Toch interesse? Je kunt de nieuwsbrief hier vinden in PDF.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.