Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Duurzame buurt met 720 woningen

In de zogenoemde Middenzone, het gebied tussen het Albert Schweitzerziekenhuis en de Sportboulevard, komt een grote nieuwe buurt met maar liefst 720 woningen. In het winnende plan is ook veel aandacht voor preventieve gezondheidszorg. Dat past prima bij het ziekenhuis en de sport.

In de nieuwe buurt komen allerlei woningen: van sociale huur, middeldure huur, vrije sector huur tot koopappartementen. Naast de 720 woningen is er ruimte voor bedrijven en parkeren. De bestaande parkeergarage wordt groter.
Wethouder Piet Sleeking: “Als gemeente staan we voor een grote bouwopgave van 4000 woningen. Het gaat niet alleen om aantallen, maar ook om kwaliteit en duurzaamheid. De ontwikkeling van Middenzone Gezondheidspark is een belangrijke stap.”

Goede plek voor wonen
Goede verbindingen (wegennet en openbaar vervoer), het bestaande groen in de omgeving en een aangename groene inrichting van de nieuwe buurt zijn zeker pluspunten. De routes naar de Sportboulevard, het ziekenhuis en de parkeergarage zijn zorgvuldig ontworpen. Er is veel aandacht voor duurzaamheid: van neststenen in de gevels voor vogels en zoogdieren, een buurtkas, zonnepanelen tot elektrische deelauto’s. Er komt ook een gemeenschappelijke ruimte voor de bewoners van de nieuwe woningen.

Het ontwerp is van Rijnboutt (architectuur, stedenbouw, duurzaamheid en meer). De gemeente Dordrecht gunt de bouw aan Ballast Nedam. Op hun website is ook deze video te vinden.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Herinrichting Biggetjespark Sterrenburg van start

DORDRECHT –  In het Biggetjespark Sterrenburg zijn deze week de werkzaamheden gestart om het park veiliger, natuurlijker en toekomstbestendig te maken. Centraal staat de herinrichting van de voormalige waterspeelplaats, die jarenlang populair was bij gezinnen. Hoewel eerder maatregelen zijn genomen, bleek het water in de waterspeelplaats onvoldoende schoon om er veilig in te spelen. Daarom is besloten het speelwater niet langer als speelvoorziening te gebruiken. De vijver wordt niet gedempt, maar omgevormd tot een sloot. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Sterrenburg geeft gul om gezin van Amarise (10) mobiel te houden

Leerlingen van basisschool Het Kristal zamelden bij inwoners van Sterrenburg lege flessen in waarvan de opbrengst bedoeld is voor een rolstoelbus voor hun medeleerling Amarise (10).

Actueel

Nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg is uit!

DORDRECHT – De nieuwste Thuis in Sterrenburg staat weer bomvol leuke, herkenbare en inspirerende verhalen uit de wijk. Lees onder andere over het pakketpunt van Marina en Erwin aan de Brittenburg, dat inmiddels niet meer weg te denken is uit de buurt. Maak kennis met oud topkorfballer André Kuipers, die is gestart als vestigingsmanager bij EBOH, en ontdek hoe actieve bewoners van het Poolsterhof samen zorgen voor een prettige woonomgeving. En dat is natuurlijk nog lang niet alles.