Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Die je mee aan Infectieradar?

Het RIVM houdt op verschillende manieren de verspreiding van infectieziekten, zoals het nieuwe coronavirus, in de gaten. Met Infectieradar brengen we in kaart of mensen in Nederland klachten hebben die kunnen wijzen op een infectie met het coronavirus. Aan dit onderzoek kan iedereen in Nederland meedoen. Doe je ook mee?

Als je meedoet aan Infectieradar geef je één keer per week door of je in de afgelopen week koorts of andere klachten had. Het gaat dan bijvoorbeeld om klachten zoals een loopneus, hoesten, niezen, keelpijn, koorts of verlies van reuk of smaak. Ook als je geen klachten hebt, is het belangrijk om dit door te geven. Als je geen klachten had, ben je snel klaar. Als je wel klachten hebt, duurt het invullen van de vragen ongeveer drie minuten.

Op www.infectieradar.nl/home vind je meer informatie en kun je je aanmelden.

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.