Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Deelnemen in zonnepark Crayestein

Ben je geïnteresseerd in duurzame energie? Dan kun je nu aandelen kopen in zonnepark Crayestein. Iedereen in de regio kan meedoen.

Zonnepark Crayestein is 5 februari 2020 officieel geopend. Bijna 12.000 zonnepanelen wekken hier duurzame energie op. Tot nu toe heeft het park al groene stroom opgewekt voor het jaargebruik van ruim 550 huishoudens.

Meedoen met certificaten
De Drechtsteden vinden het belangrijk dat inwoners kunnen profiteren van energieprojecten in de regio. Daarom kun je certificaten van aandelen kopen in zonnepark Crayestein. Afgelopen maand kregen inwoners van Dordrecht als eerste de kans om in te schrijven. Al bijna 150 Dordtenaren doen nu mee.
Sinds deze maand kunnen inwoners van alle gemeenten in de Drechtsteden inschrijven.

Eenvoudig via het web inschrijven
Inschrijven is heel eenvoudig. Het enige dat je hoeft te doen is het formulier invullen op de website www.zoncrayestein.nl. De inschrijvingsperiode loopt tot en met 17 mei. Wie het eerst komt…

Kosten en opbrengst
Een certificaat van aandeel kost € 300,-. Per adres mag je maximaal 10 certificaten kopen. De verwachting is dat het zonnepark minstens 20 jaar energie zal opwekken.
Het verwachte dividend per certificaat over deze periode van 20 jaar is in totaal € 517,-. Bij een aankoopprijs van € 300,- komt het verwachte totale rendement daarmee op € 217,-
Dit verwachte (gemiddelde) rendement kan meer of minder worden, afhankelijk van de prestaties van het zonnepark en van de energieprijzen in de toekomst.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Nieuwe woonlocatie Cannenburg van Syndion officieel opgeleverd in Dordrecht

DORDRECHT – Syndion heeft afgelopen donderdag de nieuwe woonlocatie Cannenburg officieel opgeleverd. Tijdens een feestelijk moment werd het vernieuwde wooncomplex symbolisch in gebruik genomen. De locatie biedt straks een veilig en comfortabel thuis aan cliënten met een lichamelijke beperking, niet-aangeboren hersenletsel en ouder wordende bewoners. ( Foto: Syndion ) 

Actueel

Werk aan parkeerterrein WC Sterrenburg gaat maar door

Opnieuw en nog steeds zijn stratenmakers bezig met herstel en aanpassingen aan het parkeerdek op winkelcentrum Sterrenburg.

Actueel

Herinrichting Biggetjespark Sterrenburg van start

DORDRECHT –  In het Biggetjespark Sterrenburg zijn deze week de werkzaamheden gestart om het park veiliger, natuurlijker en toekomstbestendig te maken. Centraal staat de herinrichting van de voormalige waterspeelplaats, die jarenlang populair was bij gezinnen. Hoewel eerder maatregelen zijn genomen, bleek het water in de waterspeelplaats onvoldoende schoon om er veilig in te spelen. Daarom is besloten het speelwater niet langer als speelvoorziening te gebruiken. De vijver wordt niet gedempt, maar omgevormd tot een sloot. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )