Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Container te lang of te vroeg buiten? Dan riskeer je een boete

Ben jij ook zo iemand die de afvalcontainer altijd ruim op tijd buiten zet? Handhaving controleert hierop. Wij krijgen regelmatig klachten over afvalcontainers die lang langs de openbare weg of op containerverzamelplaatsen blijven staan. Dit kan overlast veroorzaken voor de omgeving. De kliko’s nemen parkeerplek in beslag en ze hebben aantrekkingskracht op dieren, die het afval weer verspreiden. Dus…

Nu vraag u zich vast af hoe laat de container de straat op mag. Volgens de regels uit de gemeentelijke Afvalstoffenverordening moet een container op de dag dat deze wordt geleegd uiterlijk half acht ’s ochtends aan de weg staan en voor 19.00 uur weer binnen zijn gehaald. Het is toegestaan om het de avond voor de ophaaldag na 22.00 uur aan de weg te zetten.

Wie zijn of haar container te lang buiten laat staan, kan rekenen op een waarschuwing of erger, een geldboete. Die boete is flink: je betaalt minimaal € 95,- plus 9 euro administratiekosten.

Maar het mooiste voor je straat en buurt is natuurlijk als iedereen gewoon de container op de juiste tijd aan de weg zet en weer op tijd binnenhaalt.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Vergroening Minnaertweg leidt tot parkeerstrijd in de wijk

Op de Minnaertweg in Dordrecht wordt in 2026 de riolering vervangen. In combinatie met die werkzaamheden neemt de gemeente ook de vergroening van de wijk mee. De wijk ondergaat volgend jaar een herinrichting die ervoor zorgt dat de wijk groener wordt. Eén probleem: er zullen parkeerplekken op korte afstand gaan verdwijnen, iets wat de wijk eigenlijk niet kan gebruiken.

Actueel

Nieuwe editie Thuis in Sterrenburg

In de nieuwe editie van Thuis in Sterrenburg – die deze week verschijnt – aandacht voor de onvrede over de herinrichting en bijkomende parkeerproblematiek van de Minnaertweg, Henriëtte en Sjaak Boer verlieten hun goedlopende leven in Dordrecht voor een nieuwe start in Italië, waar ze een B&B in de bergen van Piëmont kochten. Ondanks het moeilijke afscheid van familie en klanten, voelt hun nieuwe leven als een droom. Henriëtte bouwt haar bedrijf Let’s Face It opnieuw op en ze leren de taal om te integreren. Gabriëlle de Vries werd verrassend wereldkampioen Obstacle Course Racing (OCR) met het Nederlandse vrouwenteam in Costa Rica. OCR is een fysieke en mentale uitdagende sport waarbij hardlopen en hindernissen centraal staan. Stichting Debster’s, opgericht door Debora van der Klei, helpt minima-gezinnen in de Drechtsteden met kleding, verzorgingsproducten, speelgoed en hulp bij contacten met instanties. Wat begon in een souterrain groeide uit tot een bekende stichting met 35 vrijwilligers en brede samenwerkingen.

Actueel

Start verduurzaming 173 woningen in Sterrenburg feestelijk gevierd

DORDRECHT – In de Dordtse wijk Sterrenburg worden 173 eengezinswoningen verduurzaamd. Bewoners en projectmedewerkers gaven samen het symbolische startsein voor verduurzaming en verbeterwerkzaamheden aan de sociale huurwoningen van Trivire, gelegen aan de Halleyweg, Keplerweg, Rigelhof, Antareshof, Orionstraat en Schorpioenstraat. De uitvoering ligt in handen van VORM Renovatie.