Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Burgerinitiatief Tuin van Sterrenburg

Nieuwe activiteiten in het Sterrenburgpark, (kleinschalige) horeca bij de nieuwe natuurlijke, waterrijke speelplek in het park, een openbaar toilet voor wandelaars en sportievelingen, maar ook  ‘Sterrenburg doet samen’, een buurtcoöperatie van Sterrenburg en het Leerwerkbedrijf ‘Sterrenburg werkt’. Sterrenburgers boden burgemeester Kolff de plannen aan.

De buurtcoöperatie start projecten in de wijk , gericht zijn op het bevorderen van het omzien naar elkaar en het regelen van hulp-en-zorg om de hoek. De nieuwe buurt-assistenten gaan huis-aan-huis aanbellen en zorgen voor nieuwe contacten en hulp.

Dat is het nieuwe burgerinitiatief van bewoners en ondernemers in Sterrenburg. Zij boden hun plannen eind mei aan aan burgemeester Kolff. Sterrenburger en oud-wethouder Bert van de Burgt overhandigde dit burgerinitiatief en lichtte het toe. Dat deed hij samen met diverse bewoners en ondernemers uit Sterrenburg.

Samen optrekken
Diverse partijen trekken al even samen op, om de levendigheid van het Sterrenburgpark te vergroten. Zo gingen zij samen op bezoek in Leiden, waar bewoners zorgden voor een Theehuis en vele activiteiten in hun park. Het idee van de buurtassistenten kwam eerder aan bod tijdens een bijeenkomst in Sterrenburg met vertegenwoordigers van een bewonerscoöperatie in Apeldoorn. Daar is al jaren ervaring met buurtassistenten.
Bovendien dachten tientallen Sterrenburgers mee over het Sterrenburgpark (bewoners, ondernemers, medewerkers van organisatie in de wijk – van school tot welzijn tot gezondheid tot sport tot zorg tot…).

Wij maken Dordt
De initiatiefnemers van de Tuin van Sterrenburg vragen de gemeente ook om financiële steun om dit project van de grond te krijgen. Er is een grote bijdrage van de Sterrenburgse ondernemer achter E-Wheels en anderen, maar er is nog een bedrag nodig.

“Wij maken Dordt samen. Bent u inwoner, ondernemer of op een andere manier actief in Dordrecht? En wilt u bijdragen aan een mooie stad? Wij werken graag met u samen. U kunt hier aan de slag”, zo schrijft de gemeente Dordrecht op de website.
In het nieuwe onderdeel,  www.dordrecht.nl/wijmakendordt, komen drie zaken aan bod, voor iedereen die zelf ook aan de slag wil met zijn of haar straat, buurt, wijk of stad. Je vindt er informatie over wat je kunt doen, als je een goed idee hebt of al een verder uitgewerkt initiatief. Heeft de gemeente dan advies of kun je rekenen op steun?

Op de foto’s het bezoek aan Leiden en de bijeenkomst met de bewonerscoöperatie uit Apeldoorn. Verder enkele afbeeldingen van de bijeenkomsten over het park (als je er op klikt, krijg je een grotere afbeelding).

Bezoek aan Leiden

Bijeenkomst met bewonerscoöperatie Apeldoorn, ZuidDoetSamen

Bijeenkomsten over inrichten Sterrenburgpark

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Wibra opent nieuwe winkel in Sterrenburg

DORDRECHT – Wibra is blij om de opening van haar filiaal aan de P.A. De Kokplein 93 in Dordrecht aan te kondigen. Om de opening te vieren, krijgen klanten op 10, 11 en 12 april een gratis emmer en 20 procent korting op alles wat in de emmer past. Daarnaast ontvangen de eerste honderd klanten op de bovengenoemde drie dagen een gratis fles Dasty ontvetter. Bezoekers kunnen zo kennismaken met de nieuwste winkelformule van Wibra.

Actueel

Zwemverbod in het Biggetjespark

DORDRECHT – In het Biggetjespark in Sterrenburg geldt sinds dit weekend een zwemverbod. Dit op advies van waterschap Hollandse Delta en een adviesbureau. Bij meerdere controles is gebleken dat de waterkwaliteit van de speelplas regelmatig slecht is, door menselijke en dierlijke ontlasting. Hierdoor zijn er gezondheidsrisico’s voor met name kinderen, die spelen in en bij het water in het Sterrenburgpark. (Foto’s: Stolk Fotografie)

112-nieuws

VIDEO: Maaltijdbezorger aangereden op parkeerdek Winkelcentrum Sterrenburg

DORDRECHT – Donderdagmiddag is een maaltijdbezorger op zijn fiets aangereden door een automobilist op het parkeerdek van Winkelcentrum Sterrenburg aan het P.A. de Kok-plein in de wijk Sterrenburg. Door de harde klap brak de voorvork van zijn fiets af. Hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en hebben de jongeman medisch onderzocht. De politie onderzoekt de oorzaak van de aanrijding. (Foto’s: Stolk Fotografie)