Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Bewegen met dementie

Er is een digitale beweeggids, speciaal voor begeleiders en verzorgers van ouderen met dementie. In die beweeggids vind je filmpjes en uitgebreide beschrijvingen, zodat je een eigen beweeg-programma kunt maken.

Hoe beter de beweeggids wordt verspreid, hoe beter. “Verspreid jij <…> de beweeggids verder? Dan zorgen we samen voor meer beweging en langere zelfredzaamheid voor ouderen met dementie”, zo schrijft het RIVM in hun nieuwsbrief met weer heel veel informatie over gezond leven.
In die nieuwsbrief – een abonnement is gratis – die keer aandacht voor onder andere goede ondersteuning van mensen met langdurig psychische problemen, het voorkomen van wiegendood, tegengaan van depressies rond de bevalling, rookvrij opgroeien, een aanpak van overgewicht en het voorkomen van alcoholmisbruik door kinderen.

Kijk eens in de beweeggids – ook in Dordrecht
De beweeggids is gemaakt door het Kenniscentrum Sport, samen met Professor Erik Scherder en de onderzoeksgroep ‘Laat je brein niet indutten’. Ook in Dordrecht is er aandacht voor bewegen door mensen die te maken hebben met dementie. Meer nieuws daarover volgt.

 

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Wibra opent nieuwe winkel in Sterrenburg

DORDRECHT – Wibra is blij om de opening van haar filiaal aan de P.A. De Kokplein 93 in Dordrecht aan te kondigen. Om de opening te vieren, krijgen klanten op 10, 11 en 12 april een gratis emmer en 20 procent korting op alles wat in de emmer past. Daarnaast ontvangen de eerste honderd klanten op de bovengenoemde drie dagen een gratis fles Dasty ontvetter. Bezoekers kunnen zo kennismaken met de nieuwste winkelformule van Wibra.

Actueel

Zwemverbod in het Biggetjespark

DORDRECHT – In het Biggetjespark in Sterrenburg geldt sinds dit weekend een zwemverbod. Dit op advies van waterschap Hollandse Delta en een adviesbureau. Bij meerdere controles is gebleken dat de waterkwaliteit van de speelplas regelmatig slecht is, door menselijke en dierlijke ontlasting. Hierdoor zijn er gezondheidsrisico’s voor met name kinderen, die spelen in en bij het water in het Sterrenburgpark. (Foto’s: Stolk Fotografie)

112-nieuws

VIDEO: Maaltijdbezorger aangereden op parkeerdek Winkelcentrum Sterrenburg

DORDRECHT – Donderdagmiddag is een maaltijdbezorger op zijn fiets aangereden door een automobilist op het parkeerdek van Winkelcentrum Sterrenburg aan het P.A. de Kok-plein in de wijk Sterrenburg. Door de harde klap brak de voorvork van zijn fiets af. Hulpdiensten kwamen snel ter plaatse en hebben de jongeman medisch onderzocht. De politie onderzoekt de oorzaak van de aanrijding. (Foto’s: Stolk Fotografie)